Najpopularniji letnji običaj u Grčkoj je vezan za 24. juni, kada se obeležava praznik posvećen Svetom Jovanu Klidonskom (Αϊ Γιάννη του Κλήδονα). Zapravo tog dana Grčka pravoslavna crkva obeležava Dan rođenja Svetog Jovana Preteče i Krstitelja (Το Γενέθλιο του Αγίου Ιωάννη Προδρόμου και Βαπτιστού), a koji se u Srpskoj pravoslavnoj crkvi obeležava 7. jula i poznat je kao praznik Ivanjdan.
Običaj je takav da se uoči praznika Svetog Jovana Klidonasa neudate devojke okupljaju u jednoj od kuća. Zatim jedna od njih ide do izvora, kako bi uzela vode i u povratku kući ne sme ni sa kim da razgovara. Kada stigne kući, vodu sipa u posudu od gline, u koju će svaka od prisutnih devojaka ubaciti po jedan lični predmet. Zatim će tu posudu prekriti crvenom krpom i uvezati je, pa će se sve zajedno pomoliti Svetom Jovanu. Posudu će zatim izneti vani, gde treba da ostane tokom cele noći. Prema verovanju, u toku te noći, u snu bi trebalo svaka od devojaka da vidi momka za koga će se udati.
U isto vreme, uoči ovog praznika će u centru sela biti organizovano paljenje vatre, iznad koje će skakati meštani. Prema tradiciji i verovanju, svi koji budu skakali iznad vatre će biti pročišćeni i oslobođeni od svakog zla.
Ovaj Svetac se još naziva Rizikaris (Ριζικάρης), jer se veruje da donsoi sreću i baš zato bi trebalo svi stanovnici sela da svoje poslove završe do zalaska sunca.
A naziva se i Riganas (Ριγανάς), jer postoji verovanje da se rano ujutru na ovaj praznik valja skupljati origano i to pre izlaska sunca. Smatra se da baš tada origano ima čarobnu moć.