Nastavni predmet koji, slobodno možemo reći, sadrži ključ za našu budućnost je geografija. Sasvim očekivano, u programu nastave u British International School zauzima posebno mesto.
Geografija se bavi proučavanjem ljudi u njihovi prirodnim okruženjima. Učenici ove škole se angažuju oko savremenih pitanja, koja će odrediti kako ćemo živeti u budućnosti.
A osnovno pitanje koje geografičare zanima jeste kako ljudske zajednice žive i opstaju na održiv način, u skladu s prirodom. Izazovi kao što su populacija, urbani razvoj i klimatske promene suprotstavljeni su fizičkim dimenzijama prirodnog okruženja – rekama, obalama, tektonskim poremećajima i pustinjama. Geografija pravi presek kroz veliki opseg ostalih nastavnih veština i disciplina, te omogućava učenicima da razviju jedinstvene veštine, znanje i koncepte koji su svojstveni samo ovoj disciplini.
Nastavni progam u Britanskoj Internacionalnoj školi u Beogradu je fokusiran na globalnu perspektivu, a profesori prilagođavaju i menjaju sadržaj, kako bi obezbedili da je nastava savremena i relevantna za učenike.
Budući da je geografija, takoreći živ predmet, to ona i omogućava učenicima da „posete“ razna mesta i to bez izlaska iz učionice).
Mnoge zanimljive teme su upoznali… pleme Erigbasta iz Amazona i njihovu praksu izmeštanja uzgoja, što sada postaje najbolja poljoprivredna praksa u svetu… istražili su Japan, arhipelag odsečen pre stotinu godina, ograničen u pogledu zemljišta i prirodnih resursa, ali vodeći u pogledu urbanog življenja, sa svojim megapolisom Tokiom. A bavili su se i distribucijom resursa na globalnom nivou i njihovim uticajem na mesta kao što su Lesoto – mala afrička zemlja koja ima inovativni projekat vodosnabdevanja, te su kroz geografiju upoznali i Island i saznali na koji način ta zemlja uspeva da greje potpuno besplatno ulice Rejkjavila.